Mesaj gönder
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Email : jeffreyth@slurrypump.com Tel: 86-731-86187065
Home
Home
>
CASES
>
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD latest company case about Güç pili ile enerji depolama pili arasındaki fark!
Etkinlikler
LEAVE A MESSAGE

Güç pili ile enerji depolama pili arasındaki fark!

2023-02-03

latest company case about Güç pili ile enerji depolama pili arasındaki fark!

Güç pili ile enerji depolama pili arasındaki fark nedir?Güç pili ile enerji depolama pili arasında nasıl ayrım yapılır?
Piller uygulama senaryolarına göre sınıflandırılırsa, bunlar üç kategoriye ayrılabilir: tüketici sınıfı piller, güç pilleri ve enerji depolama pilleri.Peki güç pilleri ile enerji depolama pilleri arasındaki fark nedir?Özel içerik aşağıdaki gibidir:


1. Farklı uygulama senaryoları

Güç pilleri ağırlıklı olarak yeni enerji araçları, elektrikli bisikletler ve elektrikli trenler gibi araçlarda kullanılırken, enerji depolama pilleri çoğunlukla güneş enerjisi, rüzgar enerjisi ve hidroelektrik gibi yenilenebilir enerji için pil olarak kullanılır.

 

2. Yaşam döngüsü farklıdır

Mevcut ana güç pilleri arasında, üçlü lityum pillerin ömrü genellikle 1200 şarj ve deşarj döngüsüdür ve lityum demir fosfat pillerin ömrü 2000 kattır.Enerji depolama pilleri, daha sık şarj ve deşarj olması nedeniyle döngü ömrü için daha yüksek gereksinimlere sahiptir., genel enerji depolama pilinin ömrünün 3500-5000 şarj ve deşarj döngüsü olması gerekir.

 

3. Farklı hacim

Güç pilleri çoğunlukla yeni enerji araçlarında kullanılmaktadır.Bir pilin hacmi, üst üste dizilmiş bir düzine veya yirmi büyük halıya eşdeğerken, enerji depolama pilleri genellikle büyük bir modül oluşturmak için birden çok pil modülünden ve daha sonra birçok büyük modülden oluşur.Hacim, bir kabın enerji depolama piline yakındır.

 

4. Farklı maliyet yapıları

Enerji depolama batarya sisteminde, batarya maliyetinin %60'ını, enerji depolama invertörünün maliyetinin %20'sini, enerji yönetim sistemi maliyetinin %10'unu veYüksek Gerilim BMS'si(pil yönetim sistemi) %5'tir.Güç bataryasında, batarya hücrelerinin maliyeti tek başına %80'e kadar çıkmaktadır ve kalan %20'lik kısımBMS(pil yönetim sistemleri), yapısal parçalar, yardımcı malzemeler vb.

 

Güç pilleri ile enerji depolama pillerini nasıl ayırt edeceğimize gelince, en kolay yol pillerin kullanım amacına bakmaktır.Şu anda, yeni enerji araçlarının güç kaynağı olarak çoğunlukla güç pilleri kullanılırken, enerji depolama pilleri temel olarak sadece güneş enerjisi santrallerinde ve rüzgar santrallerinde kullanılabilmektedir., hidroelektrik santralleri ve diğer yerlerde bulunabilir.

 

Yüksek Gerilim BMS/Güneş BESS BMS/Lityum BMS/Pil BMS/Lifepo4 BMS/Genel Çözüm BMS/OEM UPS BMS/ESS Entegre BMS/768V UPS BMS/Ev BESS BMS/Lifepo4&NMC

bruceliu@hngce.com

WhatsApp&Wechat: +86136-2009-7954

CONTACT US AT ANY TIME

86-731-86187065
Kat 5, 2. Bina, Zhonglu Sanayi Bölgesi, Shenzhen Şehri, Guangdong Eyaleti Çin (Anakara)
Send your inquiry directly to us